Велике прибирання або куди подіти непотрібні речі Друк
У будинку чи квартирі кожного порядного господаря є чимало непотрібних речей – таких, що належать до категорії «викинути шкода, а зберігати ніде». Позбутися їх можна двома способами: продати на спеціальних сайтах (і трохи заробити) або віддати потребуючим (і зробити добру справу).
 
На благодійність
 
Перед тим, як нести речі до смітника, варто задуматися про те, що трохи розтягнутий светр ще може когось зігріти, а «не плоский» телевізор – розважити когось самотнього та бідного. На жаль, у нас є категорія населення, якій стають у пригоді саме вживані речі. 
 
Зробіть свій внесок до «Оселі» 
 
ЛМГО «Спільнота взаємодопомоги “Оселя”» збирає від населення для подальшого використання та допомоги іншим: їжу, медикаменти, меблі, одяг, побутову техніку, предмети домашнього вжитку й інше. Як зазначено на їхній сторінці, Спільнота взаємодопомоги «Оселя» – це громадська неприбуткова організація, яка підтримує бездомних. Її створено 2003 року. У ній живуть і працюють ті, хто опинився у скрутному становищі (серед них є неповносправні та залежні). Об’єднавшись, ці люди допомагають одне одному, а також усім, хто цього потребує. До «Оселі» приймають усіх охочих, незважаючи на вік чи минуле. Ця організація створює спільноти взаємодопомоги, організовує навчальні майстерні, у яких можна набути професійних навиків, проводить акції солідарності з бідними та бездомними, а також пропагує ідею взаємодопомоги. 
 
Відтак «Оселі» знадобиться не лише вживаний одяг, а й різноманітні меблі та побутова техніка. Нічого страшного, якщо якісь прилади мають незначну несправність чи меблі – якийсь дефект. Якщо це можливо, в «Оселі» спільними зусиллями усе полагодять.
 
«Допоможіть нам допомагати іншим і даруйте друге життя речам, які вам більше не потрібні», – кажуть організатори цієї спільноти. 
 
Громадська ініціатива «Світ Інтернету для незрячих»
 
За інформацією Львівського обласного фонду соціального захисту і реабілітації сліпих, у нашому місті є три тисячі незрячих, із них лише 40 мають комп’ютери, а 10 – доступ до мережі Інтернет. Тож якщо у вас є непотрібний, але в робочому стані й не надто шумний комп’ютер, можете його відвезти на вул. Федьковича, 60-а. На нього встановлять спеціальну програму для незрячих – і така техніка зробить людину трохи щасливішою.
 
Товариство Червоного Хреста у Львові
 
Осередки цієї організації у Львові допомагають тим, хто звертається до них із різноманітними потребами. Надають одяг, ліки та їжу. Існує патронажна служба, працівники якої відвідують самотніх немічних людей. У Червоному Хресті зауважують: перед тим як відносити непотрібні речі до банку одягу, потрібно їх підготувати: почистити, попрати, пришити ґудзики, яких бракує.
 
Загалом в осередках є необхідність у теплому одязі, чоловічих сорочках, спортивних костюмах, тренувальних штанах і взутті. Для жінок і дітей знадобляться сукні, спідниці, кофти, штани та взуття. Люди, які звертаються по допомогу, можуть бути різного віку: багатодітні матері, самотні літні люди й інші. 
 
«Барахолка відкриває серця»
 
Це окрема гілка в темі «Барахолка» на форумі «Дівочі посиденьки». Торік тут з’явилася можливість продати вживані речі, а гроші віддавати на благодійність. Після того, як річ продалася, дописувач звітує, кому і яку суму було передано.
 
«Карітас»
 
Відкриття організації «Карітасу» в Україні було ініціативою місцевих греко-католицьких громад. Вони, зазвичай, займалися розподілом гуманітарної допомоги, з часом розширили свою програму соцдопомоги. Наразі робота «Карітасу» спрямована на допомогу сім’ям і дітям, на вирішення проблем мігрантів, ВІЛ/СНІД-інфікованих, соціалізацію неповносправних осіб, допомогу людям у скрутних життєвих обставинах та інше.
 
Також вони надають так звані базові послуги – гуманітарну допомогу, роботу у благодійних їдальнях, соціальних центрах для дітей, домашню опіку… 
 
 Притулок для тварин «Милосердя»
 
Розташований у смт Брюховичі. Його створено 1992 року за підтримки Міжнародного фонду захисту тварин. Волонтери там дбають про безхатніх собак і котів. Окрім догляду, також активно шукають для вихованців «добрі руки», які погодяться взяти чотирилапого додому. Волонтери оголошують список для охочих допомогти:
 
– їжа для тваринок (крупи, рис, макарони);
 
– матеріали для будівлі вольєрів: цвяхи, щебінь, цемент, цегла;
 
– сіно та солома, щоб утеплити будки на зимовий період;
 
– медикаменти (перекис водню, вата, шприци (2 мл), фронтлайн, гамавіт, фасприніл, анандин, унісан, мікродерм, максидин, чемі-спрей);
 
– ошийники, ланцюги;
 
– старі каструлі, миски;
 
– старий теплий одяг, ковдри, матраци та покривала, щоби стелити тваринкам.
 
Євгена Слободянюк спільно з "На закупи!"
газета ZIK №43 (1 листопада 2012р.)
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST